Toruńscy flisacy. Flisacki Toruń.

Średniowieczny port Toruń

Wiślana historia Torunia opowiedziana przez przewodnika z pokładu wiślanej łodzi.  
Rejs odbywa się wzdłuż panoramy Starego Miasta, do dawnej osady rybackiej Winnica i krzyżackiego młyna Trzeposz 
 
Ten rejs to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć Toruń z zupełnie nowej perspektywy, czyli z perspektywy wody. Możesz poczuć się jak dawni podróżni: kupcy i żeglarze, którzy przypływali do średniowiecznego portu z różnych zakątków świata. Nasz sternik w tradycyjnym stroju opowie Ci historię flisackiego zegara Digitus Dei na wieży katedry Świętojańskiej, nadrzecznych spichlerzy, portowego żurawia (jest nie tylko w Gdańsku!), czy średniowiecznego drewnianego mostu, który prowadził z Bramy Mostwej na Kępę Bazarową. Historia grodu Kopernika od zawsze była związana z rzeką Wisłą będącą głównym szlakiem handlowym w Polsce i Europie. To właśnie w Toruniu powstał jeden z ważniejszych portów rzecznych w kraju, dzięki czemu miasto stało się w XIII wieku członkiem Hanzy (związku miast handlowych Europy Północnej) obok Berlina czy Sztokholmu.  
Dodatkowym atutem tej formy zwiedzania miasta jest to, że w upalne dni możesz zwiedzać miasto rozkoszując się świeżą rzeczną bryzą. 
Na pokładzie naszych łodzi czeka na pasażerów naturalna woda mineralna Krystynka, której lekko słonawy posmak doskonale gasi pragnienie, lub tradycyjna oranżada Ciechocinka w szklanej butelce 0,33 l – smak dzieciństwa PRL-u 

Toruń od wody strony
rej-torun-od-wody-strony
Wisłą na zachód
Wisłą na zachód
Rejs pod gwiazdami
Rejs pod gwiazdami z Toruńskimi Flisakami
Wschód nad Toruniem
Wschód słońca nad Toruniem