Toruńscy flisacy. Flisacki Toruń.

Wyprawa bobrowa

Flisacka przygoda z Panem Bobrem, czyli wyprawa przyrodnicza dedykowana dzieciom w wieku 6-12 lat. Doskonały pomysł na organizację urodzin czy weekendowej wycieczki do Torunia z rodziną 
 
Nadwiślańskie brzegi są domem i jadalnią dla wielu gatunków zwierzątwśród nich jest największy gryzoń Europy, czyli bóbr europejskiDawni flisacy podczas spływów tratwami i łodziami zapewne nie raz spotykali bobry na swojej drodze i tak jak one pokochali drewno i wodę.  

Nasza Wyprawa Bobrowa to propozycja dla dzieci i ich opiekunów, którzy lubią spędzać wspólny czas w otoczeniu dzikiej przyrody. Podczas wyprawy będziemy poszukiwać śladów obecności bobrów nad brzegiem Wisły do którego dotrzemy naszą flisacką łodzią. Dowiemy się czym jest zgryz i ż Spróbujemy również zbudować bobrową tamę w ujściu Małej Wisełki, która wpływa do Wisły w pobliżu Zamku Dybowskiego na lewym brzegu Wisły. Na koniec wyprawy przygotujemy wspólnie flisacki posiłek z ogniska. 
Chociaż głównymi odbiorcami wyprawy są dzieci zapewniamy również, że dorośli opiekunowie biorący udział w wyprawie będą dobrze się bawić, przenosząc się w świat swojego dzieciństwa – swobodnych zabaw w otoczeniu dzikiej przyrody. 
Strój uczestników wyprawy powinien być dostosowany do warunków pogodowych, dobrze sprawdzą się też wodoodporne spodnie i kalosze. 

Wyprawa bobrowa
Wschód nad Toruniem
Wschód słońca nad Toruniem
Wisłą na zachód
Wisłą na zachód
Średniowieczny port Toruń
Rejs pod gwiazdami
Rejs pod gwiazdami z Toruńskimi Flisakami
Toruń od wody strony
rej-torun-od-wody-strony